Przejdź do treści

Wpis bloga

montaż bramy segmentowe

28 lipca 2020 | Brak komentarzy

Montaż bramy segmentowe


Montaż bramy segmentowe warszawa

Montaż bramy segmentowe – wskazówki jak krok po kroku to zrobić. Sam montaż nie jest czynnością bardzo skomplikowaną i nie wymaga specjalistycznego sprzętu jednak zawsze lepiej jest zlecić taki montaż specjalistom. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na samodzielny montaż bramy można to także z łatwością zrobić. Na początku należy zwrócić uwagę, czy zostały nam dostarczone wszystkie konieczne elementy. Zazwyczaj brama przemysłowa powinna się znajdować w 4-6 paczkach. Głównym elementem są panele i to one zajmują najwięcej miejsca, poza tym są jeszcze prowadnice pionowe i poziome, które znajdują się pod sufitem.

Jakie są czynności montażu bramy segmentowej?

Na początek przystępujemy do skręcenia konstrukcji prowadnic pionowych do których potem będziemy montować całą resztę zestawu. Po założeniu poprzeczki całą prowadnicę przytwierdzamy do ściany za pomocą ścisku stolarskiego w miejscu gdzie będzie się docelowo znajdować. To ważny moment ponieważ jest to za duży element, żeby wystarczyło oznaczenie miejsc wierceń. Gdy już brama jest przytwierdzona tymczasowo sprawdzamy poziom i pion wszystkich elementów. To także ważny krok, ponieważ przy tysiącach cyklów podnoszenia i opuszczania, gdy panele nie będą się poruszać równo możliwe są usterki spowodowane nierównomiernym rozłożeniem sił. Po przykręceniu prowadnic pionowych montujemy do nich prowadnice poziome, które znajdują się pod sufitem – tam panele znajdą się po otwarciu bramy. Kolejny element to ułożenie paneli w prowadnice. Gdy już są włożone zakładamy sprężyny i liny stalowe które podnoszą konstrukcję. Sprężyna zostanie specjalnie naciągnięta przez naszych pracowników, po to żeby ułatwiać podnoszenie paneli.

Skrócona lista kroków montażu bramy segmentowej ?

  1. wypakowanie z pudełek całego zestawu
  2. złożenie prowadnic pionowych i poprzeczki
  3. przytwierdzenie na ściski prowadnic pionowych
  4. sprawdzenie poziomu i pionu
  5. przykręcenie prowadnic pionowych do ściany
  6. dokręcenie prowadnicy poziomej
  7. włożenie paneli bramy do prowadnicy
  8. założenie sprężyny i lin
  9. naciągnięcie sprężyny
  10. podłączenie napędu do bramy (opcjonalnie)

Czy po montażu bramy segmentowej można podłączyć napęd?

Tak oczywiście do każdego typu bramy segmentowej można założyć napęd. Nasza firma jest certyfikowanym partnerem BFT dlatego możemy polecić tego typu napędy. Oczywiście dobór dokładnego napędu zależy od wielkości bramy oraz częstotliwości jej otwierania, dlatego do tego tematu wrócimy jeszcze w innym materiale. Montujemy nasze bramy segmentowe Warszawa ale także w całej Polce. Zapraszamy do kontaktu.

 

5 1 vote
Article Rating

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x